تاریخ: ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
طراحی و ساخت سیستم جرقه زن گودال آتش چاه های گاز ترش
تاریخ:1401/04/13

طراحی و ساخت سیستم جرقه زن گودال آتش چاه های گاز ترش


به گزارش روابط عمومی، مهندس ندافی رئیس واحد تعمیرات ابزار دقیق شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق از طراحی و ساخت سیستم جدید جرقه زن گودال آتش چاه های گاز ترش خبر داد.
ندافی گفت: طراحی و اجرای این سیستم به همت متخصصان واحد تعمیرات ابزار دقیق شرکت شرق  با بهره گیری از امکات موجود و با کمترین هزینه انجام شده است و در اولین گام در چاه گاز ترش شماره 35 منطقه عملیاتی خانگیران با موفقیت اجرا شد.
وی افزود: این سیستم نسبت به نوع قدیمی آن دارای مزیت هایی است که می توان به کاهش میزان خطا، عدم استفاده از گاز شیرین، کاهش تجهیزاتی از جمله بلوور پرتاب کننده آتش، شمع و ...   اشاره کرد.
مهندس ندافی تصریح کرد: این سیستم با بهره گیری از یک ترانس و ایجاد ولتاژ بالا در خروجی آن امکان ایجاد جرقه را فراهم می کند و از طرفی به دلیل وجود اکسیژن و گاز به عنوان ماده اشتعال زا فرآیند روشن شدن گودال آتش انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: طرحی و اجرای این سیستم در چاه های گاز ترش علاوه بر سهولت، از منظر اقتصادی نیز به صرفه تر است به گونه ای که به طور تقریبی این سیستم نسبت به نوع قدیمی آن در هر چاه گازی کاهش هزینه 500 میلیون ریالی را در پی خواهد داشت.

 

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2015 ©