تاریخ: ۱۴۰۱/۰۵/۲۷
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
پیشگیری از آتش‌سوزی تانکر ۳۰ هزار لیتری حمل سوخت توسط آتش نشانی سروستان و سعادت‌آباد
تاریخ:1401/04/11

پیشگیری از آتش‌سوزی تانکر ۳۰ هزار لیتری حمل سوخت توسط آتش نشانی سروستان و سعادت‌آباد

 در راستای تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی و پیشگیری از حادثه، تیم آتش نشانی منطقه عملیاتی سروستان و سعادت آباد به طور ضربتی اقدام به ایمن سازی و جلوگیری از آتش سوزی تانکر ۳۰ هزار لیتری حمل بنزین نمود.

به گزارش روابط عمومی، رئیس منطقه عملیاتی سروستان و سعادت‌آباد، گفت: در پی تماس شب گذشته(چهارشنبه هشتم تیر ماه)فرمانداری شهرستان سروستان مبنی بر واژگونی یک دستگاه تانکر حمل سوخت بنزین در جاده سروستان به جهرم و تقاضای همکاری جهت پیشگیری از بروز حادثه آتش سوزی، تیم عملیات آتش نشانی این منطقه با خودروی اطفای حریق و همچنین تانکر آب پشتیبانی به محل حادثه اعزام شد.

مهندس نصیری، افزود: تیم اعزامی به سرعت و پس از تعیین محدوده‌های خطر، کنترل تردد خودروها و جلوگیری از ازدحام جمعیت، اقدام به ایمن سازی محل حادثه نمود و به علت نشت شدید بنزین و احتمال بسیار زیاد آتش سوزی ؛  عملیات فوم زنی جهت پیشگیری، انجام شد.

نصیری، ادامه داد: طی این عملیات حدود ۷۰۰ لیتر فوم و شش هزار لیتر آب استفاده شد و در ادامه  و پس از ایمن سازی محیط و کنترل شرایط ؛ تانکر مورد نظر  توسط سه دستگاه جرثقیل جابجا شد.

همچنین  پس  از اتمام عملیات ؛  فرایند آبگیری خودروی آتش از تانکر پشتیبانی انجام شد و تیم اطفای حریق راس ساعت سه بامداد به ایستگاه ایمنی و آتش نشانی سعادت آباد بازگشت.
منطقه عملیاتی سروستان و سعادت‌آباد یکی از مناطق عملیاتی پنجگانه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که در حوزه جغرافیایی شهرستان سروستان و در فاصله ۸۰ کیلومتری شیراز قرار دارد.

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2015 ©