تاریخ: ۱۴۰۱/۰۴/۱۵
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
استقرار نظام مهندسی ارزش در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق کلید خورد
تاریخ:1401/03/30

استقرار نظام مهندسی ارزش در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق کلید خورد

به گزارش روابط عمومی، مهندس جعفر سلیمانی رئیس برنامه ریزی شرکت بهره برداری و گاز شرق از استقرار نظام مهندسی ارزش در این شرکت خبر داد.
مهندس جعفر سلیمانی رئیس برنامه ریزی شرکت بهره برداری و گاز شرق، با اشاره به اهمیت مبحث مهندسی ارزش در سازمان ها گفت: مهندسی ارزش با هدف بررسی و تحلیل تمام فعالیت های یک طرح از ایده اولیه تا راه اندازی و بهره برداری و نیز به عنوان یکی از کارآمدترین و مهم ترین روش های اقتصادی در عرصه فعالیت های مهندسی شناخته می شود.
سلیمانی افزود: واحد برنامه ریزی در راستای استفاده از ابزارهای نوین بهره وری و در راستای بهبود عملکرد، کنترل هزینه ها و بهبود کیفیت طرح ها، پروژه ها و فرایندهای خود با استفاده از تجارب داخلی و بین المللی و نیز با حمایت مدیران ارشد شرکت اقدام به پیاده سازی مهندسی ارزش در شرکت نموده است.
وی ادامه داد: در اولین گام ضمن آموزش پرسنل کلیدی، برای انجام پروژه های مطالعاتی مهندسی ارزش در یکی از طرح های شرکت در سال جاری برنامه ریزی های لازم را انجام داده ایم و در این راستا با دعوت از متخصصان برجسته مهندسی ارزش در سطح کشور فرایند پیاده سازی با آموزش های فشرده آغاز شد.
وی تصریح کرد: در ادامه کار هم این آموزشها تکمیل و نظام نامه مهندسی ارزش به همراه کلیه دستورالعمل های مرتبط طی دو ماه آینده تدوین و بلافاصله پروژه منتخب از طریق این فرایند بررسی خواهد شد.
سلیمانی با تاکید بر بهره گیری از مهندسی ارزش در کنترل هزینه ها و افزایش کمی و کیفی عملکرد سازمان و نیز ارتقای دانش فنی سازمان، خاطرنشان کرد: پس از این مراحل و مستندسازی تجارب به دست آمده برای ادامه کار در سالهای بعد و استقرار کامل این روند به صورت یک فرهنگ سازمانی برنامه ریزی می گردد تا از منافع بلندمدت آن نیز بهره مند شویم.

شایان ذکر است، دوره های سطح یک و دو مهندسی ارزش ویژه کارشناسان و افراد مرتبط با پروژه های شرکت طی سه روز در منطقه عملیاتی خانگیران و مشهد مقدس برگزار گردیده است و برنامه ریزی لازم نیز برای برگزاری دوره سطح سه ویژه گروه مهندسی ارزش شرکت انجام شده است.

 

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2015 ©