تاریخ: ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
انجام تعمیرات اساسی ۱۷ ترانسفورماتور منطقه عملیاتی آغار و دالان بدون کاهش تولید
تاریخ:1400/09/06

انجام تعمیرات اساسی ۱۷ ترانسفورماتور منطقه عملیاتی آغار و دالان بدون کاهش تولید

با هدف اطمینان از صحت عملکرد، ارتقا ایمنی و پایداری تولید در فصل زمستان، برای نخستین بار تعمیرات اساسی ۱۷ ترانسفورماتور منطقه عملیاتی آغار و دالان بدون کاهش تولید انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، جانشین رییس منطقه عملیاتی آغار و دالان، گفت: عملیات تعمیر این ترانسفورماتورها با آغاز مانور کلید زنی جهت قطع برق آغاز شد و آزمونهای مورد نیاز تعمیرات اساسی ترانسفورماتورها با رعایت کلیه الزامات و در شرایط کاملاً ایمن، انجام شد.

محمد نجفی افزود: اقدامات اصلاحی مورد نیاز شامل تفکیک آنالیز روغن بصورت شش ماهه یا سالانه و سایر تست‌ها مانند آزمون‌های روغن و تست الکتریک طبق دستورالعمل استاندارد ترانسفورماتورها بوده است که پس از بازرسی انجام شده است.

وی، بازرسی وضعیت ظاهری و متعلقات، بررسی وضعیت کلی ترانس، آزمون های کنترل کیفی، آزمون های الکتریکی،رنگ آمیزی، بررسی سیستم حفاظتی و در نهایت ارائه گزارش تعمیرات را از مهمترین فرایندهای کلی انجام تعمیرات اساسی ترانسفورماتورها عنوان کرد.

او با اشاره به انجام یک هزار و صد نفر ساعت کار در بازه زمانی ۱۵ روزه، انجام تست روغن و تست الکتریک ۱۷ دستگاه ترانس منجر به تشخیص عیوب موجود در سیستم داخلی، بازرسی و سرویس مدارات مرتبط، رفع اشکال مداری مربوط به سنسورها و ارائه پروپوزال جهت تعیین تکلیف وضعیت ترانسها را از دستاوردهای مهم این تعمیرات بر شمرد.

منطقه عملیاتی آغار و دالان یکی از مناطق عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در حوزه جغرافیایی جنوب شرقی استان فارس است.

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2015 ©