تاریخ: 1400/02/24
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
پیشرفت در داوری آرزویی محال نیست
تاریخ:1400/02/12

پیشرفت در داوری آرزویی محال نیست

کمک داور سرخسی  تلاش و حمایت را عامل اصلی موفقیت یک داور برشمرد.

مسعود دهقان کمک داور سرخسی گفت: پیشرفت در حوزه داوری و به ویژه در شهرستان ها روزی سخت و نشدنی بود اما امروز در سایه تلاش شبانه روزی و حمایت مسئولان امری امکان پذیر است.

به بهانه نخستین قضاوت کمک داور درجه ملی فوتبال در لیگ دسته یک کشور، خبرنگار روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق گفتگویی را با این داور داشته است که در ادامه با آن همراه خواهیم شد.

خودتان را معرفی بفرمائید؟

مسعود دهقان متولد سال 1369 در روستای کچولی از توابع شهرستان سرخس، دارای مدرک کارشناسی مکانیک و در حوزه ورزشی دارای مدرک داوری درجه ملی فدراسیون فوتبال و شاغل در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق

با توجه به اینکه علاقه خاصی به ورزش، بویژه رشته فوتبال دارید چه شد که پا به عرصه داوری فوتبال گذاشتید؟

فوتبال رو از کودکی دوست داشتم تا جایی که از روستا به شهر می آمدم تا بتوانم بازیهای لیگ شهرستان رو ببینم و کم کم این علاقه را دیدم که میتوانم در داوری فوتبال فعالیت داشته باشم و از سال 1388 با حمایت دو تن از داوران خوب شهرستان آقایان علیرضا رضائی و عباس صیرفی در کلاس داوری درجه 3 که در سرخس برگزار شد شرکت کردم و با گذشت سه سال از اخذ نخستین مدرک داوری ، توانستم مدرک درجه 2 و در سال 95 درجه 1 داوری را کسب کنم و با حمایت کمیته داوران استان ، در لیگ های پایه و دسته سه و دو کشور داوری می کردم و بحمدا... در سال 98 توانستم در دوره داوری درجه ملی که در شهر شیراز برگزار شد مدرک درجه ملی داوری را کسب کنم.

 

در کجا شاغل هستید و در چه واحدی مسئولیت دارید؟

از سال 1394 استخدام وزارت نفت گردیدم و در ابتدای آغاز به کار، در واحد عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق مشغول به فعالیت بودم و از آبان ماه سال 99 بعنوان مسئول امور ورزش فعالیت دارم .

 

با توجه به اینکه بازی تیم های بادران تهران و قشقایی شیراز را بعنوان نخستین قضاوت در لیگ دسته یک کشور قضاوت کردید چه حس و حالی داشتید ؟

پیشرفت در هر زمان و در هر رشته ای باعث ایجاد شور ، نشاط و انگیزه می شود و برای من باعث افتخار هست که فرزندی از دیار زرخیز سرخس توانسته پا در عرصه داوری فوتبال لیگ دسته یک کشور بگذارد و افتخار سرخس و سرخسی را با خود همراه داشته باشد.

 

حس قضاوت که موقع دریافت نخستین ابلاغ در لیگ دسته یک کشور را داشتید آیا با کسی هم تقسیم کردید؟

برای من خیلی خوشحال کننده بود ، موقعی که  اولین ابلاغ داوری در دسته یک کشور به دستم رسید خانواده من نخستین افرادی بودن که تبریک گفتند و در ادامه دوستان و مردم عزیز سرخس تا قبل و بعد بازی تماس و پیام داشتند و این شادی خودم را با آنها شریک شدم.

 

نخستین بازی که در لیگ دسته یک کشور داوری کردید چطور بود؟

بازی بادران و قشقایی شیراز از اهمیت بالایی برخوردار بود و حتی از شبکه شما نیز پخش گردید و بحمدا... ناظر داوری و کمیته داوران فدراسیون از قضاوت بنده ابراز رضایت داشتند.

برای خودتان در حوزه داوری چه آینده ای را متصور اید؟  

برنامه ریزی خوبی را برای آینده پیش رو در این عرصه دارم و با توجه به اینکه داوری را می توان تا 45 سالگی ادامه داد، اکنون سی سال سن دارم و از این رو فرصت خوبی را پیش رو دارم تا بتوانم قضاوت های بیشتری را در حوزه داوری کشوری و ملی داشته باشم انشاءالله.

وضعیت داوری در شهرستان سرخس چطور است؟

داوری فوتبال در سرخس بدلیل انتصاب افراد فوتبال دوست و فعال جایگاه خوبی را برای خود در استان خراسان رضوی دست و پا کرده است که از این رو چند تن دیگر از داوران فوتبال سرخس این ظرفیت و پتانسیل را دارند تا با حمایت های مسئولان ورزش شهرستان و استان قضاوت های مهمی را در لیگ های فوتبال عهده دار شوند.

 

چه موانع و کاستی هایی را برای مسیر داوری شهرستان می بینید؟

خداروشاکریم نه مشکل و نه مانعی در پیش رو داوران سرخسی می بینیم فقط می بایست با حمایت های مدیران شهرستان و استان روند رشد داوران سرخس را داشته باشیم.

 

در ابتدا گفتید در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق فعالیت می کنید و شاغل هستید همکاری مسئولان این شرکت چطور است؟

یکی از دلایل رشد اینجانب حمایت های بی دریغ و واقعا همه جانبه مدیرعامل و سایر مدیران ارشد شرکت بوده و می باشد که آرامش خاطر عرصه کاری مرا فراهم داشته اند و هیچ دغدغه ای را در این شرکت نداشته و ندارم که جای دارد از طریق این رسانه تقدیر و تشکر خود را از آنان داشته باشم.

 

 

حرف آخر

در پایان جای دارد از همه دست اندرکارانی که حامی من بوده اند در عرصه داوری تشکر داشته باشم بویژه از همسر و خانواده خودم ، مردم عزیز روستای کچولی و شهرستان سرخس، نماینده مردم شریف سرخس در مجلس شورای اسلامی، مدیران شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق ، اداره ورزش جوانان، هیئت فوتبال و کمیته داوران سرخس، کمیته داوران استان خراسان رضوی  و سایر افرادی که در این مصاحبه گمنام باقی ماندند، از شما اصحاب رسانه هم جهت وقتی که گذاشتید تشکر دارم و اميدوارم بتوانم با موفقيت در ورزش پاسخگوي زحمات تك تك آنها باشم.

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2015 ©