تاریخ: 1400/02/24
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
لوله‌های درون‌چاهی در شركت نفت مناطق مركزی ايران بهینه‌سازی شد
تاریخ:1400/02/12

در اقدام ابتكاري؛

لوله‌های درون‌چاهی در شركت نفت مناطق مركزی ايران بهینه‌سازی شد

باهمت و تلاش مهندسان و متخصصان اداره حفاری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، طراحی و ساخت اتصالات لوله‌های مغزی درون‌چاهی با فناوری پیشرفته و طرح نوآورانه تهیه و به کار گرفته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، رئیس اداره حفاری این شرکت دراین‌باره توضیح داد: این مهم باهدف آماده‌به‌کار نمودن لوله‌های تولیدی درون‌چاهی و شتاب بخشی به تکمیل زودهنگام چاه‌ها و کاربست بهینه از اقلام موجود در انبارها با استفاده از پتانسیل‌های موجود در مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تهیه و با موفقیت مورد آزمايش و استفاده قرار گرفت.

مهندس افشار عارفی سیگارودی با اشاره به اهمیت و حساسیت اتصالات لوله‌های مغزی تولید، به‌ویژه در چاه‌های پرفشار گفت: پیش‌ازاین، تکنولوژی طراحی و ساخت اتصالات لوله‌های درون‌چاهی در انحصار چند شرکت خارجی قرار داشت و عملیات رزوه زنی این اتصالات نیز در داخل کشور به‌صورت تجربی و مهندسی معکوس انجام می‌شد، که با کمک این طرح خلاقانه و ابداعی بر روی رزوه پین لوله‌های مغزی ۱/۲ ۴ اینچ، امکان بومی‌سازی طراحی و ساخت انواع اتصالات جدید و پیشرفته متناسب با شرایط کاری چاه‌های کشور فراهم گردید.

وی ضمن تقدير از كارگروه فني شركت نفت مناطق مركزي ايران و شركت ملي مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار کرد: در این روش با استفاده از محاسبات مهندسی پیشرفته و نرم‌افزارهای طراحی و شبیه‌سازی بروز، رزوه زنی اتصالات در کارگاه مرکزی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بر روی دستگاه‌های خودکار CNC اجرا شد.

عارفی سیگارودی افزود: با انجام طرح نوآورانه پیش‌گفته تعداد یک هزار لوله مغزی ۱/۲ ۴ اینچ جهت بهسازی و نوسازی به کارگاه مرکزی اهواز ارسال شد.
رئیس اداره حفاری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره صرفه اقتصادی این طرح و کمک آن به چرخه تولید از چاه‌ها گفت: با عملیاتی شدن این طرح، علاوه بر امکان تکمیل زودهنگام چهار حلقه چاه نفتی، بیش از یک‌میلیون و پانصد هزار یورو در هزینه‌های حفاری و تکمیل این چاه‌ها صرفه‌جویی حاصل شد.

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2015 ©