تاریخ: 1400/02/24
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
اجرای پروژه‌های مطالعات جامع و میدان محور شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
تاریخ:1400/02/08

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران:

اجرای پروژه‌های مطالعات جامع و میدان محور شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از واگذاری و انجام مطالعات جامع ۹ میدان و مطالعات آزمایشگاهی و ازدیاد برداشت سه پروژه میدان محور این شرکت خبر داد و بر انجام مطالعات جامع مخازن به‌عنوان یکی از الزام‌های راهبردی در توسعه و تولید میدان‌های نفت و گاز تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مهندس رامین حاتمی با اعلام این خبر افزود: در قالب مطالعات جامع، مطالعه میدان‌های سرخون، سراجه و تنگ بیجار به اتمام رسیده و میدان‌های دهلران و هما نیز امسال نهایی خواهد شد.

وی افزود: بر اساس ابلاغیه راهبرد توسعه و بهره‌برداری صیانتی از مخازن نفت و گاز توسط وزارت نفت، مطالعه چهار میدان کنگان، خانگیران، سروستان و سعادت‌آباد تاکنون واگذارشده است که مطالعه میدان کنگان در حال اتمام بوده و نتایج آن طی ماه آتی به برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران ارائه خواهد شد. همچنین مطالعات ۶ میدان شامل شانول، وراوی، نفت شهر، تابناک، آغار و دالان در مرحله انجام مناقصات مربوطه و تعیین مشاور مطالعاتی است.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در خصوص واگذاری پروژه‌های مطالعات میدان محور با مشارکت دانشگاه‌های معتبر کشور تصریح کرد: پروژه‌های در دست اجرای میدان محور با مشارکت دانشگاه‌ها شامل تمامی فعالیت‌های مطالعاتی، آزمایشگاهی و ازدیاد برداشت است. در این بخش تعداد ۶ میدان در قالب سه پروژه در نظر گرفته‌شده که در این رابطه مطالعات میدان محور میدان‌های تنگ بیجار، بابا قیر، بانکول و سمند به دانشگاه شهید چمران و میدان خشت به دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران واگذار و این پروژه‌ها شروع‌شده است. همچنین مطالعات میدان دانان نیز به دانشگاه ایلام واگذار و در مرحله نهایی شرح کار فنی است.

این گزارش می‌افزاید، فرايند مديريت مخازن كه در چارچوب آن، مخازن نفت و گاز كشور اداره و براي آن‌ها تصميم‌گيري مي‌شود، شامل تدوين استراتژي و سياست‌ها، مطالعات جامع مخازن و برنامه توسعه، اجراي طرح توسعه و نظارت بر توليد است.

بر اساس این گزارش، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران مسئولیت تولید و توسعه ۸۴ میدان نفتی و گازی را در ۱۱ استان ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، قم، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان بر عهده دارد که تاکنون ۱۳ میدان گازی و ۱۳ میدان نفتی توسعه‌یافته و در مدار تولید بوده و توسعه دیگر میادین نیز در برنامه‌های آتی شرکت قرار دارد. این شرکت در سال ۱۳۹۹ موفق شده درمجموع ۶۳ میلیون بشکه نفت و میعانات گازی و ۷۰ میلیارد مترمکعب گاز از میدان‌های تحت پوشش خود تولید نماید.

 

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2015 ©