تاریخ: 1400/01/23
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
بهبود سامانه حفاظت کاتدی خطوط لوله زیرزمینی چاههای گاز ترش جمع آوری غربی
تاریخ:1400/01/18

بهبود سامانه حفاظت کاتدی خطوط لوله زیرزمینی چاههای گاز ترش جمع آوری غربی

رئیس اداره بازرسی فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق از بهبود وضعیت حفاظت کاتدی خطوط لوله زیرزمینی چاههای گاز ترش جمع آوری غربی در منطقه عملیاتی خانگیران خبر داد .

به گزارش روابط عمومی، حسین واله رئیس بازرسی فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق گفت: در سال 1389 بستر آندی موقتی جهت حفاظت کاتدی خطوط لوله گاز ترش مرکز جمع آوری غربی احداث گردیده بود که با توجه به گذشت بیش از 10 سال از عمر آن، در اثر خوردگی و از بین رفتن لوله های بکار رفته در بستر موقتی، مقاومت الکتریکی آن به شدت افزایش یافته بود.

وی در ادامه افزود: به دلیل افزایش مقاومت الکتریکی و کاهش راندمان جریان دهی بستر آندی، باعث ایجاد افت پتانسیل قابل توجهی در طول مسیر خطوط لوله زیرزمینی گردیده بود که با تلاش متخصصان واحد حفاظت از خوردگی فلزات این شرکت، بستر آندی جدیدی در مرکز جمع آوری غربی با هدف برقراری مطلوب حفاظت کاتدی بر روی خطوط لوله زیرزمینی انتقال گاز ترش با موفقیت احداث و راه اندازی گردید.

واله در پایان اظهار داشت: ایمنی، حفظ و صیانت از خطوط لوله زیر زمینی با توجه به استحصال نوع گاز منطقه عملیاتی خانگیران از مهمترین اقداماتی است که باعث تداوم بهتر و بیشتر جریان های انتقال گاز به مراکز جمع آوری و اندازه گیری می گردد.

شایان ذکر است، این اقدام به بهره گیری کامل از توانمندی شرکت های داخلی و همکاران شاغل در واحد بازرسی فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به انجام رسیده است.

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2015 ©