تاریخ: 1399/08/07
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
تشریح اقدامات واحد برنامه ریزی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق
تاریخ:1399/07/23

تشریح اقدامات واحد برنامه ریزی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق

جعفر سلیمانی، رئیس برنامه ریزی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در گفت‌وگو با روابط عمومی به تشریح اقدام‌های انجام‌شده از سوی این واحد در یک سال اخیر پرداخت.

جعفر سلیمانی، رئیس برنامه ریزی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در گفت‌وگو با روابط عمومی به تشریح اقدام‌های انجام‌شده از سوی این واحد در یک سال اخیر پرداخت و گفت: در این مدت، اقدام‌های بسیاری با هدف چابک‌سازی فرآیندهای جذب سرمایه، پیگیری پروژه های در دست اقدام به جهت استفاده بهینه از منابع جاری و سرمایه‌ایی انجام شده است.

وی از جمله مهمترین این اقدامات را تامین اعتبار 11 پروژه سرمایه ای با مبلغ بیش از 650 میلیارد ریال، تصویب خواهی بیش از 80 پروژه جاری با ارزش بیش از 350 میلیارد ریال، تدوین گزارش جامع مدیریت تغییر، آسیب شناسی و بررسی مشکلات و تنگناهای اجرای پروژه ها از طریق کنترل مستمر و برگزاری منظم جلسات کنترل پروژه، تدوین اهداف و برنامه های سالانه شرکت با رویکرد مدیریت استراتژیک، جایگزینی سیستم تامین اعتبار فرم درخواست خدمات پیمانی (RFCS) و شرح نیازهای سرمایه ای از حالت دستی به الکترونیکی، کنترل مستمر عملکرد تقاضاها خرید سرمایه ای بمنظور جذب بموقع و حداکثری اعتبارات تخصیص یافته، پیاده سازی نظام مدیریت انرژی براساس استانداردها و دستورالعمل های ابلاغی وزارت نفت و انجام ممیزی فنی انرژی برشمرد.

وی افزود: در راستای بهبود وضعیت موجود و به منظور ساماندهی و بهره گیری از نظرات کارشناسی در بررسی طرح ها و پروژه‌ها ، کمیته بررسی فنی با رویکرد ایجاد راهکارهای عملیاتی جهت تعامل موثر با روسای واحدها در انتقال سریع اطلاعات ایجاد گردید که با استفاده از تجارب خبرگان در ابعاد مختلف فنی/ عملیاتی/ اقتصادی/ ایمنی و زیست محیطی/ انرژی/ منابع انسانی و ...، ریسک‌ها، نواقص، مسائل و مشکلات طرح ها و پروژه‌ها قبل از اجرا مشخص شده و راهکارها و پیشنهادات لازم به مجری/ متقاضی جهت رفع آنها ارائه شود که این امر منجر به کاهش مدت زمان انجام کار و صرفه جویی در منابع گردیده است. در این کمیته سعی شده است تا  تقاضاهای خرید در محدوده نصاب معاملات متوسط و عمده نیز مورد بررسی و تحلیل فنی و اقتصادی قرار گیرد.

مهندس سلیمانی به برنامه های آتی واحد برنامه ریزی نیز اشاره کرد و بیان داشت: به دنبال استقرار مدیریت استراتژیک به جهت ایجاد یک رویکرد سیستمی و یکپارچه در مجموعه شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق هستیم و با توجه به فضای رقابتی کنونی به دنبال استفاده از فرصت ها با تکیه بر نقاط قوت مجموعه می باشیم. وی دیگر برنامه های پیش روی این واحد را طراحی و پیاده سازی مدل کاربردی مدیریت تغییر، استفاده از تکنیک مهندسی ارزش در طرح ها و پروژه‌ها، استقرار سامانه هوشمند مدیریت و کنترل پروژه ها و همکاری و مشارکت حداکثری در تدوین طرح عملیاتی جامع سالیانه (Total Plan) بمنظور تحقق حداکثری تعهدات تولید برشمرد.

سلیمانی در پایان ضمن تشکر از همکاری حداکثری مدیریت محترم برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مدیران و روسای محترم شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق و کارشناسان خدوم و وظیفه‌‌شناس برنامه ریزی، موفقیت واحد برنامه ریزی را مرهون همکاری و همراهی کلیه ارکان سازمان دانست و اظهار امیدواری کرد در آینده اقدامات ارزشمند دیگری در حوزه برنامه ریزی رقم خواهد خورد.

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2015 ©