تاریخ: 1399/08/07
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
استفاده از رنگ کولتار اپوکسی برای نخستین بار در مخازن کامیون های آتش نشانی
تاریخ:1399/07/22

در اقدامی مبتکرانه در منطقه عملیاتی نفت شهر/ تنگ بیجار صورت گرفت؛

استفاده از رنگ کولتار اپوکسی برای نخستین بار در مخازن کامیون های آتش نشانی

به همت کارکنان منطقه عملیاتی نفت شهر/ تنگ بیجار و با همکاری اداره بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست، رنگ کولتار اپوکسی برای نخستین بار در مخازن کامیون های آتش نشانی مورداستفاده قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به نقل از شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب؛ رئیس منطقه عملیاتی نفت شهر/ تنگ بیجار با اعلام این خبر افزود: اين اقدام مبتكرانه با هدف کنترل خوردگی و حفاظت از مخزن فوم کامیون های آتش نشانی اين منطقه انجام شد.

محسن بیات افزود: به دلیل خوردگی زیاد، عدم مقاومت و ایجاد نشتی در این فوم ها در بلند مدت علیرغم استفاده از مخازنی با ترکیبات فلزی از نوع استنلس استیل و با توجه به حساسیت منطقه عملیاتی و نیاز مبرم به ماشین آلات اطفاء حریق، روش های ديگر کنترل خوردگی مورد بررسی و آزمایش قرار گرفت.

وي با تشريح مراحل انجام اين عمليات گفت: بمنظور اجتناب از هزینه بالای استفاده از فولادهایی با مقاومت خوردگی بالاتر نسبت به فولادهای زنگ نزن و اعمال پوشش مقاوم به خوردگی روی سطوح داخلی مخازن موجود در محیط های شیمیایی پوشش کولتار اپوکسی انتخاب و پس از انجام مراحل آزمایش و تایید بازرسی فنی، خوشبختانه نتايج بدست آمده كاملا رضايت بخش بوده و شاهد نشتي ديگري در اين مخازن نبوده ایم.

رئیس منطقه عملیاتی نفت شهر/ تنگ بیجار در چایان تصریح کرد: رنگ کولتار اپوکسی اصلاح شده با ماده کولتار ( قطران زغال سنگ) می باشد که به دلیل دارابودن مقاومت های شیمیایی، مکانیکی و بدلیل مزیت داشتن صرفه اقتصادی برای حفاظت از سازه های فلزی و بتنی در محیط های صنعتی و دریایی مورد استفاده قرار می گیرد.

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2015 ©