تاریخ: 1399/03/06
امام علی علیه السلام : اُحْصُدِ الشَّرَّ مِنْ صَدْرِ غَيْرِكَ بِقَلْعِهِ مِنْ صَدْرِكَ؛ با ريشه كن كردن بدى از سينه خود، بدى را از سينه ديگران، بيرون كن!
 
سامانه صدای پاسخگو در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران راه اندازی شد
تاریخ:1399/02/28

همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی

سامانه صدای پاسخگو در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران راه اندازی شد

 

روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در راستای ارتباط دوسویه و تکریم همکاران و ارباب رجوع با مجموعه کارکنان و ذینفعان این شرکت و برخورداری از نظرات ، انتقادات و پیشنهادات ایشان اقدام به راه اندازی سامانه صدای پاسخگو نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران این سامانه به صورت شبانه روزی فعال و منتظر دریافت نظرمخاطبان است. تا پایان وقت اداری روزهای کاری نیز همکاران به صورت مستقیم پاسخگوی تلفن مراجعین بوده و با دسته بندی مسائل و موضوعات مطرح شده در اختیار مدیریت ذیربط جهت بررسی و پاسخ قرار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش شماره صدای پاسخگو با شماره ۸۷۵۲۳۴۰۰ -۰۲۱ به صورت رسمی فعالیت خود را از امروز ۲۷ اردیبهشت همزمان با روزجهانی ارتباطات و روابط عمومی آغاز نمود . مهمترین ویژگی این سامانه ایجاد تعامل میان کارکنان و ارتباط با مجموعه مدیریت شرکت است . ضرورت این سامانه از آن حیث قابل توجه است که برخی همکاران در مناطق عملیاتی دسترسی به مدیریت های ستادی نداشته و از این طریق فرصت برای طرح مسائل و مشکلات آنها با سرعت بیشتری پیگیری می شود. با اجرای این سامانه ، روابط عمومی تمامی نقطه نظرات با رعایت امانت ، صداقت و حفظ حریم خصوصی افراد حقیقی و حقوقی دریافت نموده و در جهت انجام رسالت کاری خویش به عنوان پل ارتباطی نظرات ایشان را به اطلاع مدیران و مبادی ذیربط می رساند تا ضمن بهره مندی از نظرات سازنده همکاران و مخاطبان ، پاسخگوی مسائل مطروحه این عزیزان باشد.

این گزارش می افزاید با شیوع ویروس کرونا، همکاران به خصوص در مناطق عملیاتی می توانند درباره نیازها و اقلام بهداشتی ، افراد در معرض خطر ابتلا و همچنین لزوم پیگیری در این خصوص را نیز اعلام نمایند.

 
امتیاز:  0

East Oil & Gas Production Company Copyright 2015 ©